Gutenberg Starter Theme (1.0.0-beta2) - en to ro translation catalogue (34 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Content
ro: Conținut

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Help
ro: Ajutor

en: Menu
ro: Meniu

en: Updated
ro: Actualizat

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: By
ro: De

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: New
ro: Nou

en: Tabs
ro: Taburi

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Pagination
ro: Paginație

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Main page content
ro: Conţinut principal pagină

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Text Formats
ro: Formate pentru text

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ro: Nu aveți niciun tip de conținut creat încă. Mergeți la <a href="@create_content">pagina de creare a tipurilor de conținut</a> pentru a adăuga un tip nou de conținut.

en: First page
ro: Prima pagină

en: Page @items.current
ro: Pagina @items.current

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator
