Gutenberg USWDS (1.1.0) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Search
pt: Buscar

en: Settings
pt: Configurações

en: Default
pt: Padrão

en: Background Color
pt: Cor de fundo

en: Summary
pt: Resumo

en: Large
pt: Grande

en: Options
pt: Opções

en: Sortable
pt: Ordenável

en: Table
pt: Tabela

en: General Settings
pt: Configurações Gerais

en: Border Color
pt: Cor da Borda

en: Slim
pt: Fino

en: Card
pt: Cartão

en: Accordion
pt: Acordeão

en: Alert
pt: Alerta

en: Styling
pt: Estilo

en: Expand All
pt: Expandir Tudo

en: Collapse All
pt: Ocultar Tudo

en: Accordion Item
pt: Item Accordion
