Gutenberg USWDS (1.1.1) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Summary
hi: सारांश

en: Large
hi: बढा

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Options
hi: विकल्प

en: Sortable
hi: क्रमित करने योग्य

en: Table
hi: तालिका

en: General Settings
hi: सामान्य सेटिंग्स

en: Border Color
hi: बॉर्डर का  रंग

en: Card
hi: कार्ड

en: Alert
hi: चेतावनी
