Hashtags (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Manager
hi: मैनेजर

en: Name
hi: नाम

en: Advanced
hi: विकसित

en: Other
hi: अन्य

en: Activate
hi: सक्रिय
