hbk_forge (1.0.17) - en to fr translation catalogue (38 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Tools
fr: Outils

en: Node template
fr: Gabarit du nœud

en: Sidebar left
fr: Barre de gauche

en: Sidebar right
fr: Barre de droite

en: Full text
fr: Texte entier

en: Font size
fr: Taille de police

en: Purple
fr: Violet

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Default display
fr: Affichage par défaut

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Teal
fr: Vert canard

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: wide
fr: large

en: Footer bottom
fr: Bas de pied de page

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Theme color
fr: Couleur du thème

en: Current page
fr: Page courante

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Vertical align
fr: Alignement vertical

en: blue
fr: bleu

en: Dark
fr: Sombre

en: Last page
fr: Dernière page

en: First page
fr: Première page

en: narrow
fr: étroit

en: Go to page @key
fr: Aller à la page @key
