hbk_forge (1.0.17) - en to ru translation catalogue (40 entries)

en: Content
ru: Содержимое

en: Go to previous page
ru: На предыдущую страницу

en: Go to next page
ru: На следующую страницу

en: Page title
ru: Заголовок страницы

en: Page
ru: Страница

en: Breadcrumb
ru: Строка навигации

en: Header
ru: Шапка

en: Custom
ru: Собственная

en: Tools
ru: Инструменты

en: Node template
ru: Шаблон материала

en: Sidebar left
ru: Левая колонка

en: Sidebar right
ru: Правая колонка

en: Full text
ru: Полный текст

en: Font size
ru: Размер шрифта

en: Purple
ru: Фиолетовый

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Default display
ru: По умолчанию

en: Next page
ru: Следующая страница

en: Go to first page
ru: На первую страницу

en: Go to last page
ru: На последнюю страницу

en: Teal
ru: Зеленовато-голубой

en: Primary tabs
ru: Главные вкладки

en: Secondary tabs
ru: Дополнительные вкладки

en: Masquerade
ru: Маскировка

en: Top Header
ru: Шапка сайта - верх

en: mobile
ru: Мобильный

en: Pagination
ru: Нумерация страниц

en: wide
ru: широкий

en: Footer bottom
ru: Нижняя часть подвала

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Breadcrumbs
ru: Строка навигации

en: Current page
ru: Текущая страница

en: Previous page
ru: Предыдущая страница

en: Dark
ru: Темный

en: Last page
ru: Последняя страница

en: First page
ru: Первая страница

en: narrow
ru: узкий

en: Go to page @key
ru: Перейти на страницу @key
