hCaptcha (8.x-1.1) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Size
fr: Taille

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: Theme
fr: Thème

en: Widget settings
fr: Paramètres du widget

en: Secret key
fr: Clé secrète

en: Spam control
fr: Contrôle du pollupostage

en: About
fr: À propos

en: Site key
fr: Clef du site

en: Dark
fr: Sombre

en: Normal (default)
fr: Normal (par défaut)

en: Light (default)
fr: Clair (par défaut)

en: Protect your website from spam and abuse while letting real people pass through with ease.
fr: Protéger votre site web du spam (pourriel) et des abus, tout en laissant facilement passer les utilisateurs réels.

en: The size of CAPTCHA to serve.
fr: La taille du CAPTCHA à servir.

en: Set the <a href=":tabindex">tabindex</a> of the widget and challenge (Default = 0). If other elements in your page use tabindex, it should be set to make user navigation easier.
fr: Spécifie le <a href=":tabindex">tabindex</a> du widget et du défi (valeur par défaut : 0). Si d'autres éléments de votre page utilisent tabindex, la valeur devrait être ajustée pour faciliter la navigation des utilisateurs.

en: Did not receive a 200 from the service.
fr: Non réception d'un code HTTP 200 de la part du service.

en: The request is invalid or malformed.
fr: La requête est invalide ou malformée.

en: Could not connect to service.
fr: Impossible de se connecter au service.
