hCaptcha (8.x-1.3) - en to hu translation catalogue (17 entries)

en: Size
hu: Méret

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Theme
hu: Smink

en: Widget settings
hu: Felületi elem beállítások

en: Secret key
hu: Titkos kulcs

en: Spam control
hu: Reklámszemét felügyelet

en: About
hu: Leírás

en: Site key
hu: Webhelykulcs

en: Maximum Score
hu: Legtöbb pont

en: Maximum score
hu: Maximális eredmény

en: Compact
hu: Tömör

en: Dark
hu: Sötét

en: Normal (default)
hu: Normál (alapértelmezés)

en: Light (default)
hu: Világos (alapértelmezés)

en: Protect your website from spam and abuse while letting real people pass through with ease.
hu: A hús-vér felhasználók részére szinte láthatatlanul védi a webhelyet a rosszindulatú robotok kéretlen tevékenységétől.

en: The size of CAPTCHA to serve.
hu: A kiszolgálandó CAPTCHA mérete.

en: Set the <a href=":tabindex">tabindex</a> of the widget and challenge (Default = 0). If other elements in your page use tabindex, it should be set to make user navigation easier.
hu: Megadható a felületi elem és a CAPTCHA-teszt <a href=":tabindex">tabindexe</a> (alapértelmezés szerint nulla). Ha az oldalon további elemek is használnak tabindexet, akkor érdemes azokat is beállítani a könnyebb navigáció érdekében.
