Healthz (8.x-1.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (7 entries)

en: Save configuration
ku: پاشەکەوتکردنی شێوەپێدان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Weight
ku: سەنگ

en: File system
ku: سیستمی پەڕگە

en: Weight for @title
ku: سەنگ بۆ @title
