Helpdesk Integration (1.1.3) - en to tr translation catalogue (35 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: enabled
tr: etkin

en: Status
tr: Durum

en: Author
tr: Yazar

en: disabled
tr: etkin değil

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: default
tr: öntanımlı

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: View
tr: Görüntüle

en: Refresh
tr: Yenile

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Block
tr: Blok

en: Page
tr: Sayfa

en: Desc
tr: Azalan

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Attachments
tr: Ekler

en: Changed
tr: Değişti

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
