Helpdesk Integration (2.0.0) - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Author
bn: লেখক

en: disabled
bn: অকার্যকর

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: All
bn: সমস্ত

en: Block
bn: ব্লক

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
