Helpdesk Integration (2.0.6) - en to it translation catalogue (36 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: enabled
it: attivato

en: Status
it: Stato

en: Author
it: Autore

en: disabled
it: disattivato

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Comments
it: Commenti

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: default
it: predefinito

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: Refresh
it: Aggiorna

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Send
it: Invia

en: Desc
it: Disc

en: Users
it: Utenti

en: Sort by
it: Ordina per

en: Attachments
it: Allegati

en: Changed
it: Modificato

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Notification
it: Notifica

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Master
it: Principale
