Helpdesk Integration (2.0.8) - en to hi translation catalogue (36 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: enabled
hi: सक्रिय

en: Status
hi: अवस्था

en: Author
hi: लेखक

en: disabled
hi: अक्षम

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: default
hi: तयशुदा

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: View
hi: देखें

en: Refresh
hi: रिफ्रेश .

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Send
hi: भेजें

en: Desc
hi: अवरोही

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Attachments
hi: संलग्नी

en: Deleted
hi: मिटाया गया

en: Changed
hi: बदल गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »
