Helpdesk Integration (2.0.9) - en to fa translation catalogue (38 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Status
fa: وضعیت

en: Author
fa: نویسنده

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Comments
fa: نظر‌یات

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Refresh
fa: تازه‌سازی

en: ID
fa: هویت

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Block
fa: قالبک

en: Page
fa: صفحه

en: Comment
fa: نظر

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Users
fa: کاربران

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Deleted
fa: حذف شد

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
