Helper (8.x-1.26) - en to ar translation catalogue (10 entries)

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Item
ar: عنصر

en: Remove
ar: حذف

en: Edit
ar: تحرير

en: Field
ar: الحقل

en: Layout
ar: التنسيق

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Entity
ar: الكيان

en: @requirements_message (Currently using @item version @version)
ar: @requirements_message (يستخدم حاليا @item الاصدار @version)
