Helper (8.x-1.32) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Item
fa: آیتم

en: Remove
fa: حذف

en: Edit
fa: ویرایش

en: Field
fa: فیلد

en: Layout
fa: آرایش

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Entity
fa: عنصر

en: Node field
fa: فیلد گره
