Helper (8.x-1.35) - en to hr translation catalogue (7 entries)

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Item
hr: stavka

en: Remove
hr: Ukloni

en: Edit
hr: Uredi

en: Field
hr: Polje

en: Field name
hr: Naziv polja
