Helper (8.x-1.36) - en to eu translation catalogue (8 entries)

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Item
eu: Elementua

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Edit
eu: Editatu

en: Field
eu: Eremua

en: Field name
eu: Eremu izena

en: Entity
eu: Entitatea
