Helper (8.x-1.39) - en to sl translation catalogue (7 entries)

en: Operations
sl: Operacije

en: Content
sl: Vsebine

en: Remove
sl: Odstrani

en: Edit
sl: Uredi

en: Field
sl: Polje

en: Layout
sl: Postavitev

en: Field name
sl: Ime polja
