Helper (8.x-1.39) - en to ur translation catalogue (7 entries)

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Item
ur: شے

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Edit
ur: تدوین

en: Field
ur: فیلڈ

en: Field name
ur: فیلڈ کا نام
