Helper (8.x-1.40) - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Item
ja: 項目

en: Remove
ja: 削除

en: Edit
ja: 編集

en: Field
ja: フィールド

en: Layout
ja: レイアウト

en: Field name
ja: フィールド名

en: Entity
ja: エンティティ

en: Node field
ja: ノードフィールド

en: Manually entered paths should start with one of the following characters: / ? #
ja: 手動で入力するパスは、次のいずれかの文字から始めなければいけません: / ? #

en: Updates failed for the entity type %entity_type, for %entity_ids. Check the logs.
ja: エンティティ・タイプ %entity_type、%entity_ids の更新に失敗しました。ログを確認してください。

en: Unable to update %entity_type %view due to error @message %function (line %line of %file). <pre>@backtrace_string</pre>
ja: エラー @message %function (%file の行 %line) が原因で %entity_type %view を更新できません。<pre>@backtrace_string</pre>。
