helpfulness (2.0.1) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Yes
it: Sì

en: Download
it: Scarica

en: Date
it: Data

en: None
it: Nessuno

en: Message
it: Messaggio

en: Update
it: Aggiorna

en: Archive
it: Archivio

en: Time
it: Data e ora

en: User
it: Utente

en: Email
it: E-mail

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Deleted
it: Eliminato

en: New
it: Nuovo

en: Base URL
it: URL base

en: not available
it: non disponibile

en: Report
it: Resoconto

en: Archived
it: Archiviato
