helpfulness (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Download
id: Unduh

en: Date
id: Tanggal

en: None
id: Tiada

en: Message
id: Pesan

en: Update
id: Perbarui

en: Archive
id: Arsip

en: Time
id: Waktu

en: User
id: Pengguna

en: Anonymous
id: Anonim

en: Browser
id: Peramban

en: Deleted
id: Terhapus

en: New
id: Baru

en: Message Text
id: Pesan Teks

en: Base URL
id: URL dasar

en: Report
id: Laporkan

en: Archived
id: Diarsipkan
