Henry Ford College Base Theme (1.2.1) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Help
pt: Ajuda

en: Breadcrumb
pt: Trilha de navegação

en: Footer
pt: Rodapé

en: Add new comment
pt: Comentar

en: Content Top
pt: Acima no conteúdo

en: Tabs
pt: Abas

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: Header top
pt: Topo do cabeçalho

en: Header bottom
pt: Parte de baixo do cabeçalho

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Submitted by @author_name on @date
pt: Enviado por @author_name em @date
