Henry Ford College Base Theme (1.2.3) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Help
pt: Ajuda

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Footer
pt: Rodapé

en: Add new comment
pt: Adicionar novo comentário

en: Tabs
pt: Separadores

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: Header top
pt: Topo do cabeçalho

en: Header bottom
pt: Fundo do cabeçalho

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Submitted by @author_name on @date
pt: Submetido por @author_name a @date
