Hidden Tab (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (40 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Schedule
it: Pianifica

en: Views
it: Viste

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Region
it: Regione

en: Updated
it: Aggiornato

en: User
it: Utente

en: Error
it: Errore

en: Created
it: Creato

en: Node
it: Nodo

en: days
it: giorni

en: Page
it: Pagina

en: Inline
it: In linea

en: Filter
it: Filtra

en: Send
it: Invia

en: months
it: mesi

en: description
it: descrizione

en: Weeks
it: Settimane

en: Authored on
it: Creato il

en: minutes
it: minuti

en: Entity
it: Entità

en: Hours
it: Ore

en: Seconds
it: Secondi

en: Changed
it: Modificato

en: Credit
it: Credito

en: Permission
it: Permesso

en: Years
it: Anni

en: Any
it: Qualunque
