Hidden Tab (8.x-1.0-alpha2) - en to cy translation catalogue (28 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Remove
cy: Symud

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: None
cy: Dim

en: Weight
cy: Pwysau

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Views
cy: Gwelediadau

en: Add
cy: Ychwanegu

en: View
cy: Gweld

en: Region
cy: Rhanbarth

en: Updated
cy: Newidwyd

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Error
cy: Gwall

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Node
cy: Nod

en: Page
cy: Tudalen

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Send
cy: Anfon

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Credit
cy: Credyd

en: Permission
cy: Caniatâd

en: Secret Key
cy: Allwedd Cyfrinachol

en: Admin
cy: Gweinydd
