Hidden Tab (8.x-2.0-alpha1) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Views
id: View

en: Add
id: Tambah

en: View
id: Lihat

en: Region
id: Wilayah

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Layout
id: Tata letak

en: User
id: Pengguna

en: Error
id: Kesalahan

en: Created
id: Dibuat

en: days
id: hari

en: Page
id: Halaman

en: Inline
id: Sebaris

en: Filter
id: Saring

en: Send
id: Kirim

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Entity
id: Entitas

en: Seconds
id: Detik

en: Changed
id: Berubah

en: Permission
id: Kewenangan

en: Secret Key
id: Kunci Rahasia

en: Any
id: Setiap

en: Admin
id: Administrator

en: Bundle
id: Bundel
