Hidden Tab (9.0.0) - en to fil translation catalogue (20 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Type
fil: Uri

en: Remove
fil: Tanggalin

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Weight
fil: Timbang

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: Add
fil: Idagdag

en: View
fil: Tingnan

en: Updated
fil: Nabago

en: Configure
fil: Ayusin

en: Error
fil: Mali

en: Created
fil: Inilikha

en: Page
fil: Pahina

en: Filter
fil: Salain

en: Navigation
fil: Paglalayag
