Hide Revision Field (8.x-2.2) - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: Forms
uk: Форми

en: Default
uk: Базово

en: Rows
uk: Рядки

en: Show
uk: Показати

en: Default value
uk: Базове значення

en: Placeholder
uk: Заповнювач
