Hide Revision Field (8.x-2.5) - en to ar translation catalogue (6 entries)

en: Forms
ar: الاستمارات

en: Default
ar: الافتراضي

en: Rows
ar: صفوف

en: Show
ar: عرض

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Placeholder
ar: الرمز البديل
