High contrast (8.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Background
pt: Fundo

en: Text
pt: Texto

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Text color
pt: Cor do texto

en: Select list
pt: Lista de seleção

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
pt: Se você não tem acesso direto ao servidor de arquivos, use este campo para fazer o upload do seu logo.

en: Radio buttons
pt: Botões de opções

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
pt: Selecione esta caixa se você quiser usar o logo padrão do tema.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
pt: O caminho para o arquivo que você gostaria de usar como logo do seu site, no lugar do logo padrão.

en: The logo could not be uploaded.
pt: O logo não pode ser enviado.

en: The custom logo path is invalid.
pt: O caminho do logo personalizado é inválido.

en: Hyperlinks
pt: Links

en: Logo path
pt: Endereço do logo

en: High contrast
pt: Alto contraste
