High contrast (8.x-1.0-beta3) - en to uk translation catalogue (17 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Links
uk: Посилання

en: Background
uk: Тло

en: Text
uk: Текст

en: Background color
uk: Колір тла

en: Text color
uk: Колір тексту

en: Select list
uk: Список вибору

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
uk: Якщо прямого доступу до сервера немає, щоб викласти логотип скористайтеся цим полем.

en: Radio buttons
uk: Радіо-кнопки

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
uk: Поставте позначку, якщо бажаєте, щоб в темі використовувався її вбудований логотип.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
uk: Шлях до файла, який би ви хотіли використати у якості файла логотипу замість стандартного.

en: The logo could not be uploaded.
uk: Неможливо викласти логотип.

en: The custom logo path is invalid.
uk: Неприпустимий шлях до власного логотипа.

en: Hyperlinks
uk: Гіперпосилання

en: Logo path
uk: Шлях до картинки логотипу
