High contrast (8.x-1.0-beta4) - en to da translation catalogue (15 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Background
da: Baggrund

en: Text
da: Tekst

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Select list
da: Valgliste

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
da: Har du ikke direkte adgang til serveren kan du bruge dette felt til at uploade dit logo.

en: Radio buttons
da: Radioknapper

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
da: Aktiver dette hvis du ønsker at temaet skal bruge det medfølgende logo.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
da: Stien til den fil du ønsker at bruge som logo i stedet for standardlogoet.

en: The logo could not be uploaded.
da: Logoet kan ikke uploades.

en: The custom logo path is invalid.
da: Stien til det brugerdefinerede logo er ugyldig.

en: Logo path
da: Logosti
