High contrast (8.x-1.0-beta4) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Links
it: Collegamenti

en: Background
it: Sfondo

en: Text
it: Testo

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Text color
it: Colore del testo

en: Select list
it: Elenco di selezione

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
it: Se non hai accesso diretto ai file del server, utilizza questo campo per caricare il tuo logo.

en: Radio buttons
it: Pulsanti di opzione

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
it: Seleziona la casella se vuoi che il tema utilizzi il suo logo predefinito.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
it: Il percorso del file che volete utilizzare come logo al posto del logo predefinito.

en: The logo could not be uploaded.
it: Il logo non può essere caricato.

en: The custom logo path is invalid.
it: Il percorso del logo personalizzato non è valido.

en: Logo path
it: Percorso logo
