High contrast (8.x-1.0-beta6) - en to ro translation catalogue (15 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Links
ro: Legături

en: Background
ro: Fundal

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Text color
ro: Culoare text

en: Select list
ro: Listă selecţie

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
ro: Dacă nu aveţi acces fişier direct la server, folosiţi acest câmp pentru a încărca sigla.

en: Radio buttons
ro: Butoane radio

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
ro: Bifaţi aici dacă doriţi ca tema să utilizeze sigla furnizată cu ea.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
ro: Calea către fişierul pe care doriţi să-l utilizaţi ca siglă în loc de sigla implicită.

en: The logo could not be uploaded.
ro: Logo-ul nu a putut fi încărcat.

en: The custom logo path is invalid.
ro: Calea către logo-ul personalizat este invalidă.

en: Logo path
ro: Cale către logo
