High contrast (8.x-1.0-beta6) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Text
id: Teks

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Text color
id: Warna teks

en: Select list
id: Daftar pilihan

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
id: Jika anda tidak mempunyai file logo pada server, anda bisa menggunakan isian ini untuk mengunggah logo anda.

en: Radio buttons
id: Tombol radio

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
id: Beri centang jika anda ingin tema ini menggunakan logo yang disediakan.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
id: Lokasi file yang ingin anda gunakan sebagai logo anda dan tidak menggunakan logo standar.

en: The logo could not be uploaded.
id: Logo tidak dapat diunggah.

en: The custom logo path is invalid.
id: Alur path pada logo kustom tidak benar

en: Logo path
id: Lokasi logo
