Himalaya (6.0.0) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: Help
de: Hilfe

en: Breadcrumb
de: Pfadnavigation

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Skip to main content
de: Direkt zum Inhalt

en: Sidebar first
de: Erste Seitenleiste

en: Secondary menu
de: Sekundärmenü

en: Footer first
de: Fußzeile 1

en: Footer second
de: Fußzeile 2

en: Footer third
de: Fußzeile 3

en: Primary menu
de: Hauptmenü

en: Footer fourth
de: Fußzeile 4

en: Site header
de: Kopfzeile der Website

en: Submitted by @author_name on @date
de: Gespeichert von @author_name am @date

en: A Himalaya theme is  flexible, recolorable theme with many regions and a responsive, mobile-first layout.
de: Ein Himalaya-Theme ist ein flexibles, farbreiches Theme mit vielen Regionen und einem responsiven Layout, das für Mobilgeräte optimiert ist.
