Hisse (UIkit 3 Theme) (1.1.1) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Content
hi: सामग्री

en: Description
hi: उल्लेख

en: Image
hi: चित्र

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Help
hi: मदद

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Footer
hi: पादलेख

en: Log in
hi: प्रवेश

en: Sidebar
hi: साइडबार

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Search help
hi: खोज सहायता

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई
