HMS Field (Hours Minutes Seconds) (2.0.1) - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: On
fa: روشن

en: week
fa: هفته

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Separator
fa: جداکننده

en: hours
fa: ساعت‌

en: days
fa: روزها

en: Off
fa: خاموش

en: Input format
fa: قالب ورودی

en: second
fa: دوم

en: minute
fa: دقیقه

en: minutes
fa: دقیقه

en: day
fa: روز

en: hour
fa: ساعت

en: Display format
fa: قالب‌بندی نمایش

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fa: متنی که در داخل فیلد نمایش داده می شود تا زمانی که مقداری وارد شود. این راهنمایی معمولاً یک مقدار نمونه یا توضیح مختصری از قالب مورد انتظار است.
