HMS Field (Hours Minutes Seconds) (2.0.1) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: On
id: Pada

en: Separator
id: Pemisah

en: days
id: hari

en: Off
id: Matikan

en: Input format
id: Format input

en: second
id: detik

en: minute
id: menit

en: day
id: hari

en: hour
id: jam

en: Display format
id: Format tampilan

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.
