HMS Field (Hours Minutes Seconds) (2.0.1) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: On
it: Acceso

en: week
it: settimana

en: Format
it: Formato

en: Separator
it: Separatore

en: hours
it: ore

en: days
it: giorni

en: Off
it: Spento

en: Input format
it: Formato input

en: second
it: seconda

en: seconds
it: secondi

en: minute
it: minuto

en: minutes
it: minuti

en: day
it: giorno

en: hour
it: ora

en: weeks
it: settimane

en: Display format
it: Formato di visualizzazione

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
it: Testo che verrà mostrato dentro il campo fino a quando non si inserisce un valore. Questo suggerimento di solito è un valore di esempio o una breve descrizione del formato atteso.
