HMS Field (Hours Minutes Seconds) (2.0.1) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: On
uk: Увімкнено

en: week
uk: тиждень

en: Format
uk: Формат

en: Separator
uk: Розділювач

en: hours
uk: годин(и)

en: days
uk: дні(в)

en: Off
uk: Вимкнено

en: Input format
uk: Формат вводу

en: second
uk: друге

en: seconds
uk: секунд(и)

en: minute
uk: хвилина

en: minutes
uk: хвилин(и)

en: day
uk: день

en: hour
uk: година

en: weeks
uk: тижні

en: Display format
uk: Формат відображення

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Field types
uk: Типи полів

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
uk: Текст, що буде показаний в полі до початку введення значення. Зазвичай це підказка з прикладом значення або короткий опис очікуваного формату.
