HMS Field (Hours Minutes Seconds) (2.0.1) - en to ru translation catalogue (20 entries)

en: On
ru: Вкл

en: week
ru: неделя

en: Format
ru: Формат

en: Separator
ru: Разделитель

en: hours
ru: часов

en: days
ru: дней

en: Off
ru: Выкл

en: Input format
ru: Формат ввода

en: second
ru: второе

en: seconds
ru: секунд

en: minute
ru: минута

en: minutes
ru: минут

en: day
ru: день

en: hour
ru: час

en: weeks
ru: недели

en: Display format
ru: Формат отображения

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Field types
ru: Типы полей

en: Format: @format
ru: Формат: @format

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ru: Текст, который будет показан в поле до начала ввода значения. Обычно это подсказка с примером значения или короткое описание ожидаемого формата.
