HMS Field (8.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: On
fr: Activé

en: Separator
fr: Séparateur

en: Off
fr: Désactivé

en: Input format
fr: Format de saisie

en: About
fr: À propos

en: Display format
fr: Format d'affichage

en: Field types
fr: Types de champs

en: Natural language
fr: Langage naturel

en: Format: @format
fr: Format : @format

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fr: Texte qui apparaîtra dans le champ jusqu'à ce qu'une valeur soit saisie. Cet indice est en général un exemple, ou une brève description du format attendu.
