HMS Field (8.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: On
hu: Be

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Off
hu: Ki

en: Input format
hu: Beviteli forma

en: About
hu: Leírás

en: Display format
hu: Megjelenítési formátum

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: Natural language
hu: Természetes nyelv

en: Hours Minutes and Seconds
hu: Órák, percek és másodpercek

en: Format: @format
hu: Formátum: @format

en: Leading zero: @zero
hu: Bevezető nulla: @zero

en: Leading zero
hu: Bevezető nulla

en: Leading zero values will be displayed when this option is checked
hu: A bevezető nulla értékek megjelennek, ha ez az opció be van jelölve

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.
