HMS Field (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: On
it: Acceso

en: Separator
it: Separatore

en: Off
it: Spento

en: Input format
it: Formato input

en: About
it: Informazioni

en: Display format
it: Formato di visualizzazione

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
it: Testo che verrà mostrato dentro il campo fino a quando non si inserisce un valore. Questo suggerimento di solito è un valore di esempio o una breve descrizione del formato atteso.
