HMS Field (8.x-1.0-beta2) - en to fi translation catalogue (10 entries)

en: On
fi: Käytössä

en: Format
fi: Muoto

en: Separator
fi: Erotin

en: Off
fi: Pois päältä

en: Input format
fi: Syöttömuoto

en: About
fi: Tietoja

en: Display format
fi: Näyttömuoto

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Field types
fi: Kenttätyypit

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.
