Homebox - Individual user dashboards (2.0.0-alpha0) - en to lt translation catalogue (50 entries)

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: List
lt: Sąrašas

en: Enable
lt: Įjungti

en: Disable
lt: Išjungti

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Weight
lt: Svoris

en: Category
lt: Kategorija

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Label
lt: Etiketė

en: Save
lt: Saugoti

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Path
lt: Kelias

en: Region
lt: Sritis

en: Layout
lt: Išdėstymas

en: Options
lt: Nustatymai

en: Created
lt: Sukurta

en: Number of columns
lt: Stulpelių skaičius

en: Add content
lt: Pridėti turinį

en: Block
lt: Blokas

en: Visibility
lt: Matomumas

en: Roles
lt: Rolės

en: Filter
lt: Filtruoti

en: Revisions
lt: Versijos

en: Authored by
lt: Sukūrė

en: Role
lt: Rolė

en: Option
lt: Pasirinkimas

en: Close
lt: Uždaryti

en: Are you sure you want to delete %name?
lt: Ar tikrai norite pašalinti %name?

en: Create new revision
lt: Sukurti naują versiją

en: Revert
lt: Sugrąžinti

en: Revisions for %title
lt: %title versijos

en: Revision
lt: Versija

en: Changed
lt: Pakeista

en: Revision of %title from %date
lt: Versija %title  nuo %date.

en: Blocks
lt: Blokai

en: Save blocks
lt: Išsaugoti blokus

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
lt: Ar jūs esate tikri, kad norite sugrąžinti %revision-date datos versiją?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
lt: Ar jūs esate tikri, kad norite pašalinti %revision-date versiją?

en: Columns
lt: Stulpeliai

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: About
lt: Apie

en: No blocks in this region
lt: Nėra blokų šioje srityje

en: Copy of the revision from %date.
lt: Kopijuoti versija iš %date.

en: Weight for @block block
lt: Bloko @block svoris

en: Region for @block block
lt: Regionas @block blokui

en: Place block
lt: Įterpti bloką

en: Filter by block name
lt: Filtruoti pagal bloko pavadinimą

en: @date by @username
lt: @username - @date
