Homebox - Individual user dashboards (2.0.0-alpha0) - en to ro translation catalogue (61 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: List
ro: Listă

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Edit
ro: Editați

en: Weight
ro: Greutate

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: View
ro: Afișează

en: Path
ro: Cale

en: Region
ro: Regiune

en: Layout
ro: Prezentare

en: Options
ro: Opțiuni

en: Created
ro: Creat

en: Number of columns
ro: Număr de coloane

en: Add content
ro: Adăugați conținut

en: Block
ro: Bloc

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Roles
ro: Roluri

en: Filter
ro: Filtru

en: Revisions
ro: Revizii

en: Authored by
ro: Autor

en: Role
ro: Rol

en: Option
ro: Opțiune

en: Close
ro: Închideți

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Revert
ro: Revenire

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Save blocks
ro: Salvează blocuri

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriți revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriți să ștergeți revizia din %revision-date?

en: Columns
ro: Coloane

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: No blocks in this region
ro: Nu sunt blocuri în această regiune

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: Add a block
ro: Adaugă un bloc

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Weight for @block block
ro: Greutatea blocului @block

en: Region for @block block
ro: Regiunea blocului @block

en: Place block
ro: Plasează bloc

en: Filter by block name
ro: Filtrare după numele blocului

en: Enter a part of the block name to filter by.
ro: Introduceți o parte a numelui blocului după care să se facă filtrarea.

en: Revision translation affected
ro: Revizuirea traducerii afectate

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ro: Indică dacă ultima modificare a traducerii aparține reviziei curente.

en: No blocks available.
ro: Niciun bloc disponibil.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ro: Sunteți sigur că vreți să întoarceți traducerea @language la revizia din %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ro: Întoarceți conținutul împărțit între traduceri

en: @label (disabled)
ro: @label (dezactivat)
